سوله اسپیس فریم

4.9/5 - (13 امتیاز)

سوله اسپیس فریم یکی از کاربردی ترین انواع سوله ها و سازه هایی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت چادر ساز ارائه دهنده برترین انواع سوله و چادر در زمینه غرفه سازی فضای باز نیز فعالیت دارند.

ساختار اسپیس فریم را می توان به عنوان یک ساختار سفت، سبک و محکم تعریف کرد. از پایه های به هم پیوسته در یک الگوی هندسی ساخته شده است. سوله اسپیس فریم را می توان به طور موثر برای پوشش مناطق بزرگ با حداقل تکیه گاه داخلی استفاده کرد. استحکام سوله اسپیس فریم به دلیل صلبیت ذاتی مثلث و بارهای خمشی است که به عنوان بارهای کششی و فشاری در طول هر پایه منتقل می ‌شوند.

داربست اسپیس فریم

سوله اسپیس فریم معمولاً با استفاده از استحکام ماتریس طراحی می شوند. ویژگی خاص ماتریس در یک فضای معماری، استقلال عوامل زاویه ای است. اگر اتصالات به اندازه کافی سفت و سخت باشند، انحرافات زاویه ای را می توان نادیده گرفت و محاسبات را ساده می کند. ساده ‌ترین شکل چارچوب فضایی، یک دال افقی از هرم‌های مربعی به هم پیوسته و چهار وجهی است که از فولاد آلومینیومی یا لوله ‌ای ساخته شده است.

از بسیاری جهات، این به نظر می رسد که بازوی افقی یک جرثقیل برجی بارها تکرار شده است تا آن را گسترده تر کند. یک فرم قوی تر از چهار وجهی به هم پیوسته تشکیل شده است که در آن تمام پایه ها دارای طول واحد هستند. از نظر فنی بیشتر به این ماتریس بردار همسانگرد یا در یک واحد عرض یک خرپا هشتگانه گفته می شود. تغییرات پیچیده تر، طول پایه ها را برای انحنای ساختار کلی تغییر می دهد یا ممکن است اشکال هندسی دیگری را در خود جای دهد.

اسپیس فریم ها یک ویژگی مشترک در ساخت و ساز ساختمان های مدرن هستند. آنها اغلب در دهانه های سقف در ساختمان های تجاری و صنعتی مدرنیستی یافت می شوند.

کاربردهای سوله اسپیس فریم

  • سازه های تجاری و صنعتی
  • سالن های نمایش
  • نورگیر
  • سایبان
  • باجه های عوارض
  • سالن های نمایشگاه
  • استادیوم های ورزشی

طبقه بندی سوله اسپیس فریم

یک ساختار فضایی به دو دسته طبقه بندی بر اساس انحنا و خمیدگی و طبقه بندی بر اساس طرح و نظم دسته بندی می شود.

در ادامه این صفحه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

طبقه بندی بر اساس چیدمان عناصر ساختار قاب فضایی

شبکه تک لایه: همه عناصر بر روی سطح قرار دارند که باید تقریب شوند.

شبکه دو لایه: عناصر در دو لایه موازی با یکدیگر در فاصله مشخصی از هم سازماندهی می شوند. هر یک از لایه ها شبکه ای از مثلث ها، مربع ها یا شش ضلعی ها را تشکیل می دهند که در آنها ممکن است برآمدگی گره ها در یک لایه همپوشانی داشته باشند یا نسبت به یکدیگر جابجا شوند. میله های مورب گره های هر دو لایه را در جهات مختلف در فضا به هم متصل می کنند. در این نوع مش ها، عناصر به سه گروه کوردون بالا، کوردون و کوردون مورب پایینی مرتبط می شوند.

شبکه سه لایه: عناصر در سه لایه موازی قرار می گیرند که توسط قطرها به هم متصل می شوند. آنها تقریبا همیشه صاف هستند. پوشش آویزان

نمونه های دیگر قابل طبقه بندی به عنوان چارچوب های فضایی عبارتند از: سازه های فلزی پلیسه دار، پوشش آویزان و سازه های پنوماتیک

چرا ساختار اسپیس فریم برجسته است؟

یکی از مهمترین مزایای ساختار اسپیس فریم سبک بودن آن است. عمدتاً به این دلیل است که مواد به صورت مکانی توزیع می شوند به گونه ای که مکانیسم انتقال بار عمدتاً کشش محوری یا فشار است. در نتیجه، تمام مواد در هر عنصر معین به میزان کامل مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، اکثر اسپیس فریم ها اکنون با فولاد یا آلومینیوم ساخته می شوند که وزن خود را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این امر به ویژه در مورد سقف های با دهانه بلند که منجر به چندین نمونه قابل توجه از کاربردها شده است، اهمیت دارد.

واحدهای اسپیس فریم معمولاً در کارخانه به صورت انبوه تولید می شوند تا بتوانند از سیستم صنعتی ساخت و ساز نهایت بهره را ببرند. اسپیس فریم ها را می توان از واحدهای پیش ساخته ساده که اغلب دارای اندازه و شکل استاندارد هستند، ساخت. چنین واحدهایی را می توان به راحتی حمل و نقل کرد و با نیروی کار نیمه ماهر به سرعت در محل مونتاژ کرد. در نتیجه می توان اسپیس فریم ها را با هزینه کمتری ساخت.

برای اجرای سوله اسپیس فریم با بهترین قیمت ها با کارشناسان ما با شماره 02144546883 تماس بگیرید.

پاسخگویی سریع