سالن اسپیس فریم

5/5 - (1 امتیاز)

سالن اسپیس فریم که سازه فضایی نیز نامیده می شود، سازه ای است که از پایه هایی تشکیل شده است که در یک الگوی هندسی محکم و سبک وزن به هم متصل شده اند.

این مجموعه علاوه بر اجرای این نوع سالن ها در زمینه اجرای چادر رویداد نیز فعالیت دارد.

این یک تکنیک مهندسی معماری و سازه مدرن است که برای پوشش موثر مناطق بزرگ در حالی که فقط از تعداد کمی تکیه گاه داخلی استفاده می شود.

معماری اسپیس فریم در چند دهه اخیر برجسته تر بوده و اکنون در سطح جهانی در حال تکامل است.

این سازه ها به دلیل سختی ذاتی مثلث و تنش های خمشی که در طول هر پایه به صورت کشش و فشار به پایین منتقل می شوند، بادوام هستند.

سالن اسپیس فریم

اجرای سالن اسپیس فریم

ساختارهای Space frame از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که رایج ترین آنها Linear Action Members و Node Connectors/Joints است.

اعضای خطی در برابر کشش و فشار با مقاطع دایره ای یا مستطیلی مقاومت می کنند. قطعات لوله مورد استفاده در سیستم قاب فضایی با استفاده از اتصالات گره به هم متصل می شوند و مونتاژ را سریع و ساده می کنند.

اتصال گره ها اغلب برای اتصال دو یا چند مفصل جداگانه از قطعات استفاده می شوند. هنگامی که یک بار محوری به سازه داده می شود، نیرو باید از طریق اتصالات گرهی منتقل شود.

اتصال باید محکم و سفت باشد تا بارهای سازه ای توسط اتصال گره ای تحمل شوند. سازه های اسپیس فریم را می توان به صورت ماژول های پیش ساخته ساده با اندازه و شکل یکنواخت خریداری کرد.

انواع سالن اسپیس فریم

بسته به انحنا و نحوه چیدمان عناصر، انواع مختلفی از فضا فریم وجود دارد که در زیر توضیح داده شده است:

طبقه بندی بر اساس انحنا

  • 1. پوشش فضایی

سازه های فضایی بیشتر از زیرساخت های مسطح تشکیل شده اند. صفحات از طریق میله های افقی هدایت می شوند، در حالی که مورب ها وظیفه پشتیبانی نیروهای برشی را بر عهده دارند.

برای اجرای سالن اسپیس فریم می توانید با کارشناسان ما با شماره 09124058491 تماس بگیرید.

پاسخگویی سریع